pondělí 30. května 2016

Tam kde se pěstuje nejlepší pepř na světě


Kep je kambodžské pobřežní město nedaleko vietnamských hranic. Zároveň je to i hlavní město stejnojmenné provincie (nejmenší a jedné z nejmladších v Kambodži).
Město je známé hlavně svým krabím trhem. V provincii se také pěstuje údajně nejlepší pepř na celém světě a tak si můžete na trhu nechat připravit třeba mořské plody na čerstvém zeleném pepři a nebo navštívit některou z pepřových farem v okolí města.
Dalším lákadlem jsou solná pole, na kterých se odpařováním mořské vody získává sůl a nebo procházka junglí v národním parku.

solná pole
západ slunce nad solnými poli
Národní park nedaleko Kepu
zelený pepř

V kambodžkých městech je dodnes spousta neobydlených domů i celých městských čtvrtí, které původně patřily Francouzům a po nástupu Rudých Khmérů k moci v sedmdesátých letech byly vyrabovány a poničeny.
I v Kepu se této městské čtvrti říká "město duchů". Opuštěné a rozpadávající modernistické vily se pomalu ztrácejí v jungli zeleného porostu.

Jak vypadal odchod Francouzů a následné řádění Rudých Khmérů v zemi, je velmi emotivně převyprávěno ve filmu Vražedná pole. Není nad to, když vám tento film pustí v autobuse, hned po překročení kambodžských hranic.
Žádné komentáře:

Okomentovat